3 oficer na statku zarobki

Tomasz Wysocki

Opiekun, przewodnik, czyli oficer

Opiekun, przewodnik, czyli oficer

80 cywilnych oficerów zaczyna służbę przy polskiej prezydencji w UE. - Śmigłowca na życzenie nie załatwimy, ale zrobimy wszystko, aby delegaci mieli z Polski jak najlepsze wrażenia - mówią oficerowie łącznikowi.

Zawód: wilk morski

"Ktoś kiedyś powiedział, że statek to takie więzienie z dobrym jedzeniem. I chyba to stwierdzenie najtrafniej obrazuje, co czujemy będąc na statku" - Marynarz z kilkunastoletnim stażem opowiada o zaletach i wadach pracy na morzu.

Ahoj praco!

Chęć przeżycia przygody i zmierzenia się z żywiołem - to skłania młodych do pracy na wielkich wodach. Studenci polskich szkół morskich są rozchwytywani na pniu.

Marynarz - nawigator

;ogóle myśleć o stanowisku na morzu. Zarobki Kapitan marynarki wojennej może zarobić ok. 3-4 tys. zł plus dodatki za dyżury bojowe. Płace kapitanów marynarki handlowej zależą od armatorów i w podstawie wynoszą w granicach 3 tys. zł plus około 3 tys

Pilot

Definicja Pilot (fr. pilote , wł. pilota) to osoba kierująca statkiem powietrznym. Pilot statków powietrznych (potocznie: samolotowy) wcale nie musi być wyłącznie pilotem samolotów. Może być również pilotem śmigłowców, szybowców, balonów i innych. Może być pierwszym oficerem lub kapitanem