aac

PC World Komputer

10 megapikseli w telefonie

10 megapikseli w telefonie

Samsung zapowiedział podczas targów CeBIT wprowadzenie do oferty nowego telefonu komórkowego - modelu SCH-B600 - który wyposażony będzie we wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 10 megapikseli.

Najcieńsza komórka świata

Samsung przedstawił pierwszy telefon z planowanej serii superpłaskich urządzeń mobilnych. Zaprezentowany po raz pierwszy na wystawie Sviaz ExpoComm 2006 w Moskwie Samsung X820 ma najcieńszy na świecie profil - zaledwie 6,9 mm. Podczas wystawy zaprezentowano również najcieńszy na świecie telefon z przesuwaną klapką - Samsung D900, o grubości zaledwie 13 mm.

LG + Prada, czyli konkurencja dla iPhone'a

Koreański koncern LG Electronics zaprezentował nowy telefon komórkowy, zaprojektowany wspólnie ze znanym włoskim domem mody Prada SpA. Urządzenie wyposażono w duży, dotykowy wyświetlacz - sprawia to, że model LG-KE850 przypomina przedstawiony w ubiegłym tygodniu telefon iPhone Apple'a.

Samsung - 7 megapikseli i 3 GB w komórce

razie nie podano. 3 GB w telefonie Telefon z dyskiem o pojemności 3 GB - SPH-V7900 - wyposażony został w funkcje odtwarzania plików audio i wideo (MP3, MPEG-4, AAC i AAC+ ). Urządzenie ma także kamerę cyfrową z matrycą 2 MP oraz dwukrotnym zoomem optycznym. Podobnie jak omawiany powyżej model, także ten

Nokia 3250 - telefon z odtwarzaczem MP3

pamięci micro SD, użytkownik może zabrać ze sobą nawet 1 GB muzyki, co w przybliżeniu daje około 750 utworów. Ponadto Nokia 3250 umożliwia odtwarzanie plików w formacie Windows Media Video, czego nie można powiedzieć o Rokr. iTunes oraz Motorola wykorzystują format AAC w połączeniu z technologią cyfrowej