absolwent do kancelarii prawnej

Praktyka przede wszystkim

DLA Piper funduje w tym roku staże trzem osobom. Będą mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa w praktyce. Najlepsi mają szansę na dalszą współpracę z firmą. Rozmowa z Arielem Szafranem*

Wszystko, co chcecie wiedzieć o zdobywaniu pracy

Uczestnicy warsztatów, które odbyły się w ramach naszej akcji społecznej ?Projekt: praca?, od podszewki zgłębiali wszystkie tajniki poszukiwania pracy. Chętnych było tak dużo, że nie wszyscy zmieścili się w sali

31 maja - 1 czerwca, weekendowe szkolenie "Kariera w UK"

Chcesz studiować w Oxfordzie, Cambridge lub London School of Economics? Chcesz wyjechać na studia podyplomowe, doktorat do najlepszych uczelni w UE? Chcesz pracować w banku, kancelarii prawnej albo jako architekt w Londynie? Znaleźć profesjonalną, dobrze płatną pracę w swoim zawodzie? "

[01.04.2014] VIII Akademickie Targi Pracy JOBBING

Distribution i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Przygotowania do spotkania swojego przyszłego pracodawcy możesz zacząć od naszej strony internetowej, gdzie znajdziesz pełna listę wystawców i ich profile. Warsztaty Zapisy na bezpłatne warsztaty i prezentacje odbywające się równolegle do targów ruszą od 21

Firmo, wygraj najlepszego stażystę!

Właśnie dostaliśmy potwierdzenie z Kancelarii Prezydenta, która w tym roku zdecydowała się zaprosić do siebie stażystę. Resort skarbu państwa oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego również przyjmą praktykantów-laureatów 18. edycji "Grasz o staż". W kolejce po najlepszych

Prawnicy z Fair Play

konkurencji. Na ten temat napisał wiele publikacji prawnych. Współpracował z renomowanymi firmami doradczymi i prawniczymi (PricewaterhouseCoopers, Traple Konarski i Podrecki). Redaguje stronę internetową na temat dostępu do zawodów prawniczych (www.art65.org). Adam Płociński jest absolwentem Wydziału Prawa

Oni już zostali telepracownikami

dodatkowa Radosław Antoniak, 25-letni absolwent prawa na UW, pracując w jednej kancelarii radcowskiej, został telepracownikiem w drugiej. Pewnego dnia na jednej z list dyskusyjnych wśród ofert telepracy natknął się na zlecenie małej kancelarii prawnej dotyczące tłumaczenia kilku specjalistycznych tekstów

Lista płac laureatów "Grasz o staż"

. przygotowuje projekty szkoleń. Angielski zna bardzo dobrze (ma CAE), niemiecki dobrze. 2000 zł - laureatka "Grasz o staż" w kancelarii prawniczej. Obowiązki: obsługa prawna projektów, sporządzanie dokumentów prawnych - wszystko w języku angielskim. Uczy się też francuskiego. W firmie pracuje ponad

Koncerny kuszą studentów

promocjach w hipermarketach. Teraz prawdziwym wyzwaniem jest praca w międzynarodowym koncernie. Sztuka ta udała się Maciejowi Tomaszewskiemu, który na czwartym roku prawa zaczął praktykować najpierw w sądach, a później w kancelariach prawnych. Dwa lata temu trafił PricewaterhouseCoopers. Koncern szybko uznał

Ile zarabiają laureaci konkursu "Grasz o staż"

prawniczej. Obowiązki: obsługa prawna projektów, sporządzanie dokumentów prawnych - wszystko w języku angielskim. Uczy się też francuskiego. W firmie pracuje ponad rok - zatrudniono ją po zakończeniu stażu. 2 600 zł - 26-letni absolwent mechaniki i budowy maszyn. Tworzy m.in. aplikacje internetowe w

Pierwsza edycja Forum Pracy, Biznesu i Kultury

doradczych i kancelarii prawnej. Ich uczestnicy dowiedzą się m.in. jak stać się aktywnym na rynku pracy, by to praca szukała nas a nie my jej; jak napisać profesjonalne CV po polsku, angielsku i francusku; jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, również w języku obcym oraz co to są elastyczne formy

Ruszają Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

studenci mogą zapomnieć o tysiącu formalności i skorzystać z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. To inicjatywa, która umożliwia studentom i absolwentom (do dwóch lat po zakończeniu studiów) wszystkich kierunków na rozwinięcie swojej działalności. Inkubator to pomieszczenie na uczelni, skąd będzie

Notariusz

;notariacie, która daje możliwość wykonywania zawodu notariusza w indywidualnych kancelariach. Dziś nie ma już państwowych biur notarialnych, powstał samorząd notarialny (izby notarialne oraz Krajowa Rada Notarialna), a polski notariat przyjęto do grona członków Międzynarodowej Unii Notariatu

Adwokat

zadanie dbać o etykę środowiska i regulować sprawy dostępu do tego zawodu. Współczesny adwokat ma też przed sobą cele służby społecznej, ponieważ jego zawód jest zawodem publicznoprawnym. Dlatego adwokat może odmówić udzielenia pomocy prawnej tylko z ważnych powodów, o których

Zawód na czasie - windykator

trafia do kancelarii prawnej, a stamtąd do sądu. Jednak współpracując z nami zawsze można uniknąć komornika - mówi windykatorka. A często zdarza się, że do klienta trudno dotrzeć: bo listy od firmy windykacyjnej lądują w koszu, smsy są ignorowane, a telefonów ludzie nie odbierają. - Czasem jestem w szoku

Płace menedżerów w Polsce wyrównują się

specjalistami z doświadczeniem w tych dziedzinach. Wiążę się to także, ze wzrostem oczekiwań kandydatów, szczególnie ekspertów ds. sprzedaży. Usługi Prawne i Podatki W porównaniu do kryzysu, w ostatnim czasie można zauważyć wzrost poziomu wynagrodzeń na rynku usług prawniczych. Obecnie kandydat z

Polacy za granicą - przykładowe zarobki

pracy. 1920 zł - zarabia studiująca prawo w Pradze 23-letnia warszawianka. Pracuje w sekretariacie dużej międzynarodowej kancelarii prawnej, pięć dni w tygodniu po cztery-pięć godzin. Wykonuje proste prace biurowe, ale też odbiera telefony do szefów i przegląda pocztę. Zna biegle język angielski, dobrze

Młodzi, którym się udało

*** "Mam 27 lat. Od 2000 r. jestem producentem prawniczych programów komputerowych" - zamailował do mnie Jerzy Lesicki z Wrocławia, absolwent Akademii Ekonomicznej. Ponad rok byłem bezrobotny. Setki listów do firm, około 30 rozmów kwalifikacyjnych, utrata wiary we własne siły... I nagle

Budżetówka 2004: Urzędnicy

. Wynagrodzenie między 817 zł 64 gr a 7454 zł 95 gr (od 0,476 do 4,340 kwoty bazowej). ♦ stanowiska koordynujące i samodzielne - radcy generalni, naczelnicy wydziałów, główni księgowi, audytorzy wewnętrzni, radcy prawni, główni wizytatorzy, radcy wysokich urzędników państwowych, główni legislatorzy

Przeczytaj rady zwycięzców konkursu

podejście do problemu, nie najlepiej zaś wywody przepisane z podręczników. Warto też popracować nad strukturą odpowiedzi, aby była przejrzysta i logiczna. Aldona Kwapisz, laureatka ostatniej edycji konkursu. Kończy prawo na Uniwersytecie Warszawskim i pracuje w dziale nowoczesnych technologii kancelarii

Jak znaleźć pracę w policji

przyznają, że 1,4 tys. zł to mała zachęta dla kogoś, kto może wybrać karierę np. w kancelarii adwokackiej z zarobkami powyżej 3 tys. zł. Dlatego w policji mile widziani są również absolwenci następujących kierunków: ekonomicznych (w tym statystycznych) politechnicznych (chemiczne, informatyczne

Broker informacji

opinii publicznej i obszerny blok z zakresu metod pozyskiwania i przetwarzania informacji. Do ciekawostek nie spotykanych w innych uczelniach należy przedmiot Internet i nowe formy komunikacji, a także znana z innych uczelni informacja naukowa. Absolwent z taką

Urzędnicy

- radcy generalni, naczelnicy wydziałów, główni księgowi, główni specjaliści, audytorzy wewnętrzni, radcy prawni, główni wizytatorzy, pełnomocnicy do spraw informacji niejawnych, radcy wysokich urzędników państwowych, główni legislatorzy, inspektorzy kontroli skarbowej, kierownicy zespołów, sekcji i

Informacja Rządu o sytuacji kobiet w Polsce

polskiego porządku prawnego: Art.32 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Art.33 1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej

Jak zarabiać bez aplikacji - rozmowa z Andrzejem Prusem, członkiem Grupy Fair Play

choćby wykorzystać instytucję interwenienta ubocznego, który ma takie same prawa jak strona w procesie. W ten sposób możemy np. prowadzić sprawy o odszkodowania. Spisujemy z klientem umowę, że przekaże nam konkretny procent z odszkodowania, zatem mamy interes prawny, by przystąpić do sprawy. W przypadku