emerytura kalkulator

kps

Nowy rządowy kalkulator: obliczy twoją emeryturę. Skutecznie?

Nowy rządowy kalkulator: obliczy twoją emeryturę. Skutecznie?

Dziś Ministerstwo Pracy uruchomiło indywidualny kalkulator emerytalny. Każdy, kto chciałby się dowiedzieć, na co będzie go stać na emeryturze, może to sobie policzyć. Wystarczy, że wejdzie na www.emerytury.gov.p i poda kilka danych. Ale czy to wystarczy, żeby obliczyć realną wysokość przyszłych świadczeń?

40-letni pracownik? To cudownie

Coraz więcej firm zaczyna doceniać pracowników w wieku 40+ i 50+. Pracodawcy cenią nie tylko ich zawodowe umiejętności, ale też życiowe doświadczenie. I chcą, by swoją wiedzę przekazywali młodszym kolegom z firmy.

Rynek pracy A.D. 2009

Już od kilku miesięcy gazety straszą recesją, wzrostem bezrobocia, spadkiem wynagrodzeń i wszechogarniającym kryzysem. Czy nadchodzący rok będzie naprawdę aż tak zły? Oto kilka mitów na temat kryzysu na rynku pracy.

Szef zamieszkał w raju

miałam do czego wracać. Pieniądze, które zarabia-łam, zabierał TVIND. Nie miałam absolutnie nic. W 1987 roku dostałam państwową emeryturę i to pomogło mi podjąć decyzję". Afrykańska pieśń, która nie istnieje Granatowy bus podskakuje na drodze. Na moim ramieniu śpi Araya z Wiednia, z drugiej strony

Rewolucja w zasiłkach rodzinnych

przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka - przez trzy lata. Jeżeli dziecko jest niepełnosprawne - do sześciu lat. Ten dodatek nie przysługuje osobom pobierającym rentę, emeryturę bądź rentę socjalną. Ważne! Przed urlopem wychowawczym trzeba być zatrudnionym przez co najmniej pół roku. W czasie urlopu