jubiler

Rozmawia Piotr Dobroniak

Złoty środek

Złoty środek

Martin Oliwa przyjechał do Londynu jako fachowiec. W Polsce miał dobrze prosperującą firmę z biżuterią. Nam opowiada jak to się stało, że osiadł w Londynie na stałe i zdobył tytuł najlepszego jubilera w Wielkiej Brytanii.

Dzień z życia... zegarmistrza

Godzinniki i godziniarze - tak kiedyś mówiło się na zegary i zegarmistrzów. - Stuletni człowiek raczej na bieżni nie pobiega, ale można mu pomóc, żeby pochodził - mówi Ryszard Morawski, zegarmistrz w białym kitlu, pod krawatem, z lunetą i okularami na łańcuszku.

Lista chorób zawodowych

Listę przygotowaliśmy wg rządowego rozporządzenia. Choroby i schorzenia przyporządkował do grup zawodowych - na naszą prośbę - Instytut Medycyny Pracy. Oczywiście, wszystkie te choroby mogą występować też w innych zawodach - za każdym razem trzeba jednak udowodnić związek między wykonywaną pracą a schorzeniem.

Gogle do plasteliny i inne absurdy brytyjskiego BHP

Gogle do plasteliny i inne absurdy brytyjskiego BHP

Polak najlepszym jubilerem w UK- u nas... zbankrutował Nie tak dawno londyńska Tate Modern hucznie zapowiadała otwarcie wystawy, na którą składają się miliony ceramicznych nasion słonecznika. Zapowiadano, że będzie można po nich chodzić, siadać, kłaść się, w ten sposób brać czynny udział w

Lista chorób zawodowych

, azbest, WWA, beryl, kadm, sadzę, wolna krystaliczną krzemionkę i wiele innych. Pracownicy koksowni, zakładach przetwórstwa azbestu,galwanizerzy, drukarze, garncarze, fotograficy, jubilerzy 18. Choroby skóry: - Galwanizerzy, drukarze