praca dla studenta jarosław

Bartosz Sendrowicz

Dzięki MBA zarobisz więcej

Co tak naprawdę dają studia MBA? Kontakty - mówią jedni. Wiedzę - dodają inni. Badania pokazują, że dyplom MBA gwarantuje także podwyżkę. Jak dużą?

Doradco, co robić? Przeglądamy CV i pomagamy zdobyć pracę

Projekt: praca - akcja "Gazety". Przekazaliśmy CV naszych Czytelników doradcom zawodowym. Przejrzeli je wnikliwie, a teraz podpowiadają, co zrobić, żeby dostać pracę

Szczęśliwy artysta, smutny pedagog

Polscy studenci wierzą, że studia pomogą im znaleźć pracę. Wierzą też, że będą pracować w zawodzie, najchętniej za pensję powyżej 2 tys. - podaje najnowszy raport ?Bilans kapitału ludzkiego?

Mistrzostwa kadry BHP

liczba uczestników mistrzostw świadczy o tym, że specjaliści i osoby zainteresowane dziedziną bezpieczeństwa i higieny pracy są chętne do rozwijania swoich kompetencji, sprawdzania poziomu wiedzy, ale też do rywalizacji - komentuje Jarosław Wilk, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia

Idzie lato, czas do pracy

trudno. - Niestety, wakacje to dla nas tzw. sezon ogórkowy. Materiałów do roznoszenia jest mniej, pracy także. Osób młodocianych nie zatrudniam. Ze względu na ich małą wiarygodność. Współpracuję tylko z osobami dojrzałymi - komentuje Jarosław Soborak z warszawskiej firmy Fast zajmującej się kolportażem

Centra bardzo zaawansowane

zainteresowani pracą w korporacjach? Jarosław Pięta: Dla Krakowa charakterystyczny jest wysoki odsetek ludzi dobrze znających języki obce. Jeśli jednak chodzi o mniej popularne języki, to sytuacja jest bardziej złożona, niż się powszechnie wydaje. Wszystko zależy, kto jest klientem danej firmy. W relacjach

Wielki Finał "Grasz o staż" za nami

- Trzeba być w czymś dobrym, dziś pracodawcy szukają ludzi z pasją i pomysłem na siebie - mówił na finałowej gali Jacek Socha, wiceprezes PwC. Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", podkreślił, że wymyślając wiele lat temu "Grasz o staż", nie

"Grasz o staż". Start

kandydatów i ich konkurencyjności na rynku pracy. Początek kariery W konkursie można wygrać jednak o wiele więcej niż ciekawy staż. W ubiegłym roku, podczas gali wręczenia staży Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", nazwał konkurs "najlepszym pośredniakiem

Oni wygrali karierę

ludzi - mówił podczas finału Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej". Gali towarzyszyła debata "Oczekiwania młodych wobec rynku pracy". Udział w dyskusji wzięli: Grażyna Borkowska, redaktor naczelna grupy GazetaPraca.pl, wiceprezes PwC Jacek Socha

Czas na kolejne studia

, odpowiedzialny m.in. za politykę wdrażania innowacyjnych technik, metod i rozwiązań szkoleniowych w House of Skills, zwolennik e-learningu. Nic dziwnego, że coraz więcej studentów chce znaleźć dla siebie zawodowe miejsce w sieci. Przyczynkiem do tego są nieformalne spotkania z branżą. - Nie opuszczam takich

Oni zdecydowali się na wyjazd. Dlaczego?

wschodnioeuropejskimi na Uniwersytecie w Manchesterze. W Rosji spędziłem rok - w Jarosławiu i Sankt Petersburgu, a następnie pracowałem dla międzynarodowej agencji PR. Mówię w 4 językach, w tym po polsku. Rynek pracy w Wielkiej Brytanii nie rozpieszcza absolwentów. Wartościowe i dobrze płatne staże oferowane są często

Skąd wziąć pieniądze na MBA

, natomiast MBA - 31 tys. zł. Skąd wziąć na to pieniądze? Kredyt gotówkowy czy z rachunku? - Banki oferują potencjalnym studentom podyplomowym czy MBA przede wszystkim kredyty gotówkowe - mówi Jarosław Sadowski, główny analityk firmy doradczej Expander. - Zasady ich przyznawania są proste, taki kredyt można

Lista płac studentów

dodatki socjalne (opieka medyczna). Piotrek studiuje na V roku historii. Jako DJ pracuje trzy razy w tygodniu po 6 - 8 godzin. Zarabia 800 zł netto miesięcznie na umowę o dzieło. Jarosław studiuje na I roku politologii. Pracuje jako barman trzy razy w tygodniu po 5 - 8 godzin. Zarabia 8zł za godzinę netto

Co robisz po... politologii?

. Politologia dawała mi luz, miałem indywidualny tok studiów, możliwości stypendialne... Dla większości moich kolegów liczyły się tylko imprezy. To wystarczało, bo już samo wyrwanie się z domu było dla wielu wyzwaniem - mówi, gdy pytam o początki pracy zawodowej. Zaczął wcześnie - na drugim roku. Ze śmiechem

Moda jednym maturzystom zaszkodzi, pomoże innym

decyzję przyśpieszyła zapowiedź premiera Jarosława Kaczyńskiego o utworzeniu w Lublinie centrali Polskiej Grupy Energetycznej. W ciągu dwóch lat w Lublinie ma również powstać pierwsza w Polsce fabryka baterii słonecznych, w której absolwenci tego kierunku mają znaleźć zatrudnienie.

MSZ ostrzega przed wyjazdami do Szwecji

wystarczało - opowiada student z Warszawy. Twierdzi, że od kilku lat jeździ do Szwecji zbierać w lesie jagody i borówki, a także pośredniczy przy wyjazdach innych osób dla pewnej firmy z Gdańska. - Zapewniamy ubezpieczenie, zakwaterowanie, informacje o punkcie skupu i przede wszystkim miejscu, gdzie jest

Jak znaleźć pracę w internecie

w przystępnej elektronicznej formie otrzymują informacje o kandydatach, które łatwo weryfikować - mówi Agnieszka Szwaj, kierownik zespołu komunikacji portalu Wirtualna Polska. Jarosław Braun, product menedżer w portalu Gazeta.pl: - W naszej bazie jest ponad 10 tys. ofert pracy, wiele z nich trafia

Polscy ratownicy wolą zagraniczne plaże

Michał Szadokierski, student ze Szczecina, z trzema kolegami z Polski pracuje w niemieckim Zinnowitz. Już szósty sezon strzeże tam plaży komunalnej. - Mam lepsze zarobki i warunki pracy. Przy okazji szlifuję język - tłumaczy. Za ok. 600 euro miesięcznie plus mieszkanie pracują codziennie w godz. 9

Skróty zadań konkursowych

. ( Autor zadania: Jarosław Jędrzejczak, Centrum Komputerowe ZETO S.A.) Doradztwo w nieruchomościach hotelowych Twoim zadaniem jest przygotowanie dla Klienta raportu zawierającego analizy dotyczące rynku nieruchomości hotelowych. ( Autorka zadania: Dorota Malinowska, Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o

"Biblia brandingu" ponownie w Polsce

2005 roku, został przedstawiony w tegorocznym, brytyjskim wydaniu Albumu Superbrands UK jako "Brand to watch") oraz podkreśleniu jej miejsca na rynku. Album Superbrands, z roku na rok, staje się pozycją coraz bardziej rozpoznawalną. Jest obszernym źródłem wiedzy dla studentów, dziennikarzy

1 Maja - rodowód i tradycja

Jarosław Kurski: 1 maja 1886 r. podczas robotniczego wiecu w Chicago ktoś z tłumu rzucił bombę w kierunku policji. Jeden policjat zginął, wielu zostało rannych. Przed sądem stanęło pięciu robotników. Żadnemu nie udowodniono winy. Wszyscy zostali straceni. Andrzej Friszke: Trzy lata później

Logistyk

dziedzinie, jak transport czy magazynowanie, ale znających wszystkie te zagadnienia. - Największe zapotrzebowanie na logistyków mają średnie i duże przedsiębiorstwa. W tym roku już połowa osób z mojej grupy seminaryjnej, dostała propozycje pracy w dużych firmach. - informuje Jarosław Witkowski, kierownik

Plastików nie wpuszczam w żadnych okolicznościach

. Chłopcy naradzają się na boku. - Dlaczego ich nie wpuściłaś? Nie wyglądali na agresywnych - mówię. - Subiektywna ocena. Odpowiedź jest jednak oczywista: to typowi "studenci". Ubrani są czysto i schludnie, ale przeraźliwie niemodnie (jeden ma nawet flanelową koszulę). W Piekarni miejsca dla nich

Microsoft świętuje 30 urodziny

koncernu od 1978 r. - czyli od chwili udostępnienia przez koncern darmowych napojów dla załogi. Jarosław Ubysz, Członek Zarządu Altkom Akademia S.A. dodaje: "30 lat to cała epoka, w czasie której zmieniło się prawie wszystko. Naprawdę trudno tak wielką ewolucję i przemiany rynku IT ocenić w jednym

Dziekan pisze listy, by u niego studiowali

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego postanowiło zachęcić młodzież do studiowania kierunków technicznych w specjalnościach, których najbardziej brakuje na rynku pracy. Zaproponowało uczelniom: damy 14 tys. zł za każdą dodatkową osobę przyjętą (ponad ustalone limity) na konkretny kierunek i

Praca dla studenta

Praca dla studenta czyli zatrudnienie dla osoby kształcącej się na studiach wyższych.