pzpn

ak, PAP

15-latek chce zostać trenerem polskiej reprezentacji

15-latek chce zostać trenerem polskiej reprezentacji

Tylko w Polsce nieletni mogą ubiegać się o stanowisko trenera reprezentacji narodowej - komentuje nadesłane zgłoszenia serwis polishsoca.com. Jerzy Engel wyjaśnia: nie było żadnych poważnych zgłoszeń.

Ile euro za Euro 2012?

Niedawno pisaliśmy o tym, ile zarabiają czołowi polscy piłkarze w swoich klubach. Oczywiście oprócz wypłat klubowych, dostają także dodatkowe premie za grę w reprezentacji. Sprawdziliśmy, na jakie wynagrodzenia mogą liczyć m.in. nasi zawodnicy za udział w EURO 2012.

Lista Gowina. Trener z papierem w cenie

Otwieranie zawodu trenera może przynieść odwrotny skutek. - W naszym zawodzie nie ma mowy o blokowaniu dostępu - mówią trenerzy. Ministrowie sprawiedliwości Jarosław Gowin i sportu Joanna Mucha uważają inaczej. Trener znalazł się na liście zawodów do otwarcia. Kto ma rację?

Z licencją czy bez?

Z licencją czy bez?

(np. system licencji trenerskich PZPN i UEFA). Wewnętrzny system kwalifikacji obowiązuje też m.in. w Polskim Związku Jeździeckim. Nawet resort sportu i turystyki przyznaje, że niezależne systemy licencyjne to "idealne rozwiązanie". Środowisko trenerów uważa, że otwarcie ich zawodu nie sprawi

Zawód: piłkarz, czyli praca na boisku

7,9 mln zł - miał zarobić wg szacunków w 2007 r. Jerzy Dudek, najlepiej opłacany polski zawodnik 10,25 mln zł - taką premię miała od PZPN dostać reprezentacja Polski, jeśli zdobyłaby mistrzostwo Europy...