stavanger

Marcin Gazda

Tylko dla orłów

Tylko dla orłów

Na zagranicznych budowach są wolne miejsca pracy, ale głównie dla "najlepszych z najlepszych". Sprawdź, co musisz umieć, by znaleźć zatrudnienie na placu budowy.

Norway looks after its elderly - in Spain

Norway is exporting its elderly and infirm to the Costa Blanca in the hope that the Mediterranean climate will help them live longer - and that lower costs will save the state money, writes Dale Fuchs in the Guardian.

Praca w Norwegii najbardziej atrakcyjna dla Polaków

- Ze wszystkich państw skandynawskich, Norwegia przyciągnęła najwięcej przybyszy z "nowych" państw UE. Większość z nich to Polacy - wynika z oficjalnego raportu przygotowanego na zlecenie Komitetu Ministrów Rady Nordyckiej.

1000 złotych dniówki

1000 złotych dniówki

pracy jako barman w nocnym klubie Kongo Fun Club w malowniczym miasteczku Stavanger. Na nocnej zmianie zarabiam 160 zł za godzinę - cieszy się Wichowski. Tu naprawdę docenia się pracowników. Do kraju wikingów przyjechało także wielu znajomych Michała Wichowskiego. Jedni sprzątają, inni kładą asfalt

Czas na europejskie zbiory

Czas na europejskie zbiory

i owoce. Truskawki to duma i niemal narodowy owoc Norwegii. Sezon na truskawki jest krótki, ale zaczyna się już pod koniec kwietnia. Najwcześniej truskawki zaczyna się zbierać w Sorlandet (południe - Kristiansand) i Rogaland (zachód - Stavanger), następnie w Ostlandet (południowy-wschód - Oslo), a