zatrudnienie zawadzkie

Katarzyna Pawłowska-Salińska

Mamo, nie bój się elastycznej pracy!

Mamo, nie bój się elastycznej pracy!

Niepełny etat, praca z domu, ruchome godziny pracy - takie rozwiązania są bardzo pomocne, gdy pracownik ma malutkie dziecko. Mimo że gwarantuje je kodeks pracy, większość kobiet nie chce z nich korzystać.

Dzięki dotacjom mama może wrócić do pracy

Kończy ci się urlop wychowawczy i chciałabyś wrócić do pracy? Skorzystaj ze szkoleń i staraj się o dotację z unijnego programu pomocy dla kobiet wychowujących dzieci.

Im większa firma, tym większe zarobki?

Wielkość firmy jest jednym z głównych czynników wpływających na wysokość wynagrodzenia. Mediana płac w przedsiębiorstwach wielkich, czyli zatrudniających powyżej tysiąca osób, była o 60 proc. wyższa niż w mikroprzedsiębiorstwach, czyli firmach liczących do 9 pracowników - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego w 2014 roku przez firmę Sedlak & Sedlak.

Wygrali staże

rzeczywistością, warto spróbować szczęścia w innym miejscu. Mając za sobą kilka praktyk, można bardziej świadomie podjąć decyzję o miejscu stałego zatrudnienia, będąc świeżo po studiach. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której osoba kończąca studia z rachunkowości bez żadnego doświadczenia zaczyna pracę jako